RoHS

RoHS elektronik kartlarda ya da malzemelerde bazı maddelerin bulunmamasını şart koşan direktiftir.

İngilizce Restriction of Hazardous Substances Directive (Belirli Zararlı Maddelerin Kullanımını Kısıtlama) Avrupa Birliği ülkelerinde elektrikli ve elektronik eşyaların ticari anlamda serbest dolaşım izni için 2006 yılı Temmuz ayından itibaren RoHS Belgesi’ne sahip olması şart koşulmuştur.

RoHS direktifi, kullanımı tehlikeli olan elementlerin ve kimyasal maddelerin, çevreye ve insan sağlığına verdikleri zararlar nedeniyle kısıtlanmasını esas alan bir direktiftir. RoHS belgesi bir takım testlerle RoHS direktifinde tanımlanan maddeleri içermediğinin yada izin verilen sınırları geçmediğinin raporlandığı belgedir. Bu direktifte tanımlanan maddeler yüksek derecede zehirli ve bulundukları ortama salınım yapabilen maddelerdir. Kaplamalarımızın bu direktifle uyumluluğunu bağımsız laboratuvarlarda, düzenli olarak test ettirmekteyiz.

HİZMETLERİMİZ Hizmet ve Ürün Görsellerimiz

HAKKIMIZDA

Ege Eloksal 1976 yılında 1.Sanayi sitesinde kurulduğunda bünyesinde ilk olarak eloksal, nikel ve krom kaplama prosesleri yer almıştır. Gerek müşteri sayımızın artması gerekse ürün çeşitliliğinin çoğalması ile 1980 yılı sonrası Pınarbaşı tesisimizde ve 1996 yılı sonrası A.O.S.B Çiğli tesislerinde hizmet vermiştir. 2008 yılından itibaren ise 7000 m2’lik kapalı alanı ile Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesisimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Kemalpaşa OSB Mahallesi 21.Sokak No:14 Ulucak / KEMALPAŞA - İZMİR

İLETİŞİM

Kemalpaşa OSB Mahallesi 21.Sokak No:14 Ulucak / KEMALPAŞA - İZMİR

0(232) 877 23 71

info@egeeloksal.com