Sert Eloksal Kaplama

Sülfürik asitli banyolarda doğru akım uygulanarak düşük sıcaklıkta yapılan renksiz anodik oksit tabakaları “naturel eloksal” olarak isimlendirilir. Bu tabakaların anorganik veya organik esaslı boya malzemeleriyle kimyasal olarak istenen renkte renklendirilmesi sağlanabilmektedir. Genellikle teknik amaçlı kullanımlar için yapılır. Malzeme ve kullanım alanına bağlı olarak çok kalın ve sert eloksal tabakaları elde edilebilir. Bunlara ek olarak mat ve parlak anodize kaplamalar da yapılabilmektedir. Eloksal tabakası çok sert ve böylece aşınmaya karşı çok dayanıklı olduğundan, alüminyuma üstün özellikler kazandırır. Eloksal kaplama çeşitli asit ve diğer kimyasallara karşı dayanıklı olduğundan, birçok ortamda alüminyumu korozyona karşı korur. Eloksal tabakasının şeffaf yapısı, alüminyumun metalik görünümünü ortaya çıkarır, ve bu özellik sayesinde alüminyum yüzeyine parlak veya mat görünüm verecek çeşitli mekanik veya kimyasal işlemler uygulanabilir.  

Sert Eloksal Kaplama

Sert eloksal işlemleri, endüstriyel uygulamalar için yapılır. Çeşitli mühendislik uygulamaları için alüminyum üzerinde son derece sert, sürtünmeye dayanıklı bir tabaka istendiğinde tercih edilir. Sert eloksal tabakaları, 25-150 mikron kalınlıkta olabilir. 

Alodin Kromatlama

 Alüminyum ve alaşımların korozyona karşı direncini arttırarak, boyanın yüzeye tutunmasına katkı sağlamak için uygulanan kimyasal yolla bir film tabakası oluşturma işlemidir. Renksiz, kahverengi ve sarı tonlarında üretimi gerçekleşir.  

Aluminyum Yüzey İşlem

 Özellikle aluminyum malzemeler için  CR+6 içermeyen ve sonraki boya tabakalarının yapışmasını iyileştirmek için  geliştirilen bir prosestir. Bir bilgi birikimi ürünü olan bu proses malzemeyi CR+3 ile pasifleyen bir teknolojidir.

Aluminyum yüzey işlem malzeme üzerine ince bir CR+3 pasivasyon film tabakası ile hafif mavi ve saydam yeşil renkte janjanlı bir görünüm verir.

Proses ROHS ve WEEE standartları ile uyumludur.
Tuz testi gibi hızlandırılmış korozyon testlerinde direnç sağlamada önerilir.
Aluminyum yüzeylerin ön işlem ile yüzeyleri temizlenir başka bir deyişle gözenek açılır ve yüzey işlemin uygulanması için hazır hale getirilir.
 

HİZMETLERİMİZ Hizmet ve Ürün Görsellerimiz

HAKKIMIZDA

Ege Eloksal 1976 yılında 1.Sanayi sitesinde kurulduğunda bünyesinde ilk olarak eloksal, nikel ve krom kaplama prosesleri yer almıştır. Gerek müşteri sayımızın artması gerekse ürün çeşitliliğinin çoğalması ile 1980 yılı sonrası Pınarbaşı tesisimizde ve 1996 yılı sonrası A.O.S.B Çiğli tesislerinde hizmet vermiştir. 2008 yılından itibaren ise 7000 m2’lik kapalı alanı ile Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesisimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Kemalpaşa OSB Mahallesi 21.Sokak No:14 Ulucak / KEMALPAŞA - İZMİR

İLETİŞİM

Kemalpaşa OSB Mahallesi 21.Sokak No:14 Ulucak / KEMALPAŞA - İZMİR

0(232) 877 23 71

info@egeeloksal.com