Kalite Kontrol Laboratuarı

KOROZYON TEST CİHAZI

Numuneleri değişik korozyon koşullarına karşı test etmek için test odaları kullanılır. Sıcaklık ve nem kullanılarak test odasında korozyon koşulları yaratılır. Agresif test çözeltileri ile korozyon etkisi yoğunlaştırılabilir.

En önemli testler "Tuz Spreyi Testleri", "Yoğuşmuş Nem Testleri"dir. Metodlar tek başına ya da birbiriyle kombine edilerek uygulanabilir. Değişik Ulusal ve Uluslararası normlar ve standartlar mevcuttur.

Yoğuşan Nem Testi TS EN ISO 6270-2 (DIN 50017) 

40°C sıcaklıkta test numunelerinin üzerinde yoğuşan su ortamı oluşturulur. Demineralize su, oda içerisine yüklenir ve buharlaşması için ısıtılır. Bağıl Nem yaklaşık olarak %100'dür. Yüksek rutubet periyodları, ventilasyon ya da serbest soğutma periyodlarıyla kombine edilebilir.
 
Tuz Spreyi Testi TS ISO 9227 (DIN 50021)

Bu standartta oda içine 35°C ya da 50°C'de tuzlu su püskürtülür. NaCl çözeltisine korozyon reaksiyonlarını hızlandırmak için Asetik asit ya da Bakır Klorür de eklenebilir. İnce tuz sisi test numunelerinin üzerinde yoğuşur ve korozyonu başlatır. DIN 50021'e göre  bir tuz testi odasının minimum hacmi 400 litreden küçük olmamalıdır.

Alternatif Testler Örn. VDA 621-415   

Farklı üreticiler, kuruluşlar ve enstitüler, yoğuşma ortamı, tuz spreyi, kurutma ya da ventilasyon gibi farklı periyodların kombinasyonları ile değişik çevrim standartları geliştirmiştir. Amaç, gerçek çevresel streslere en yakın koşulları yaratmaktır.

Klimatik Test Kabini

Elektronik, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, havacılık, kimya, plastik, tekstil, sağlık, inşaat malzemeleri, gıda, ambalaj ve askeri ekipman üretimi gibi pek çok farklı sektörde ortaya çıkan iklimlendirme, kararlılık, yapay yaşlandırma ve depolama gibi değişik iklimlendirme koşullarına yönelik ihtiyacı karşılamak üzere üretilmiş olan bu cihaz ile kaplamaların istenen nem ve sıcaklık koşullarında test edilmesini sağlıyoruz.

Isıtma ve soğutma için °C/dakika veya süre olarak programlanabilen rampa özelliği ile hassas çalışmalar yapılabilmektedir.

Sıcaklık çalışma ayar aralığı: - 40°C / +150°C.

Nem çalışma aralığı: %15 - %98 RH (10°C ile 90°C arasında).

image020test

ISI KONTROLLÜ SIVI BANYOSU

Mükemmel sıcaklık hassasiyeti ve dağılımı sunan bu cihazla kaplamalı test panellerinin talep edilen standartlara göre farklı sıcaklıklarda ve alkol,antifriz,motor yağı gibi farklı sıvılara karşı dayanımı kontrol edilmektedir.

Sıcaklık çalışma aralığı: Ortam sıcaklığı +5,0°C ile 99,9°C.

 image023tes01

DARBE-BÜKME VE YAPIŞMA TESTLERİ

Boyanın uygulanan yüzeyden ayrılma direncini, darbe dayanımını ve esnekliğini test etmek için gerçekleştirilen kontrol yöntemleridir. 

image028wetw34_1

 

HİZMETLERİMİZ Hizmet ve Ürün Görsellerimiz

HAKKIMIZDA

Ege Eloksal 1976 yılında 1.Sanayi sitesinde kurulduğunda bünyesinde ilk olarak eloksal, nikel ve krom kaplama prosesleri yer almıştır. Gerek müşteri sayımızın artması gerekse ürün çeşitliliğinin çoğalması ile 1980 yılı sonrası Pınarbaşı tesisimizde ve 1996 yılı sonrası A.O.S.B Çiğli tesislerinde hizmet vermiştir. 2008 yılından itibaren ise 7000 m2’lik kapalı alanı ile Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesisimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Kemalpaşa OSB Mahallesi 21.Sokak No:14 Ulucak / KEMALPAŞA - İZMİR

İLETİŞİM

Kemalpaşa OSB Mahallesi 21.Sokak No:14 Ulucak / KEMALPAŞA - İZMİR

0(232) 877 23 71

info@egeeloksal.com